Muharrem İnce açık açık söyledi! Ben olmazsam sıfır çekeriz ! « Son Karakol | Gerçeğin Gür Sesi !

SON DAKİKA

Son Karakol | Gerçeğin Gür Sesi !

Muharrem İnce açık açık söyledi! Ben olmazsam sıfır çekeriz !

Muharrem İnce, Cumhuriyet Halk Partisi’ne seçim uyarısında bulundu ve değişimin şart olduğunu ifade etti. İşte ayrıntılar;

Muharrem İnce açık açık söyledi! Ben olmazsam sıfır çekeriz !
Bu haber 07 Temmuz 2018 - 8:43 'de eklendi ve 13 views kez görüntülendi.

CHP’nin 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği Muharrem İnce, partisine mesaj gönderdi ve Mart 2019 seçimlerine yönelik uyarılar yaptı.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP’deki kurultay tartışmalarına değindi. ‘Benim derdim koltuk değil, Türkiye’ diyen Muharrem İnce, “Bana şunu diyenlere çok üzülüyorum: ‘Bekle yerel yönetim seçimlerini, nasıl olsa başarısız olacak bu yönetim” diye konuştu.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ile birlikte Sözcü Gazetesi’ni ziyaret eden Muharrem İnce çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Hemen meydanlara geri dönülmesi, hiç soğutmadan mitinglere devam edilmesi gerektiğini vurgulayan İnce şöyle konuştu:

Bana şunu diyenlere çok üzülüyorum: ‘Bekle yerel yönetim seçimlerini, nasıl olsa başarısız olacak bu yönetim. Bekle top ayağına gelsin’. Bunu çok yanlış buluyorum. Ben kendime koltuk aramıyorum ki. Türkiye’ye umut arıyoruz. Ben bekleyeyim de… Türkiye bekliyor mu? CHP bu noktadan silkinebilir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin 5 yıl olduğuna inanmıyorum. 5 yıl sürmeyecek. Ben şunu yapacağım, hazırım buna. 4 Mayıs’ta nasıl bir kampanyaya başladıysam, 50 günde bir kampanya yaptıysam, bu kampanyayı hemen başlatması lazım CHP’nin. Hiç beklemeden.”

“SAKLIM GİZLİM YOK”

CHP’nin kurultaya gitmesi gerektiğini söyleyen İnce, partide yenilenme olmadığı takdirde büyük kayıp yaşanacağını belirtti. İnce, “Gel bu işi kavgasız, gürültüsüz kurultaya taşıyıp devret bu işi, sen de onursal genel başkan ol. Söyledim bunu, saklım gizlim yok” dedi.

DEĞİŞİM OLMAZSA SIFIR ÇEKERİZ

Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere hemen hazırlanılması gerektiğini ifade eden İnce şöyle konuştu:

“CHP bu değişimi gerçekleştiremezse yerel yönetimlerde sıfır çeker. İstanbul’da 4 tane belediye kalır. Bu değişimi gerçekleştirmemiz lazım. Yerel yönetimlerin tümünü kaybedebiliriz.”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA