Meral Akşener TBMM adayını belirledi ! « Son Karakol | Gerçeğin Gür Sesi !

SON DAKİKA

Son Karakol | Gerçeğin Gür Sesi !

Meral Akşener TBMM adayını belirledi !

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan adayını belirledi. İşte ayrıntılar;

Meral Akşener TBMM adayını belirledi !
Bu haber 06 Temmuz 2018 - 16:46 'de eklendi ve 127 views kez görüntülendi.

24 Haziran seçimlerinde yüzde 10’a yakın bir oy alan ve 43 milletvekili çıkaran İYİ Parti’de Meclis Başkanı adayı belli oldu.

Meral Akşener’in, partisinin Meclis Başkanlığı için ekonomiden sorumlu danışmanı ve Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz’ı aday göstereceği öğrenildi.

Durmuş Yılmaz, en yaşlı üye sıfatıyla 8Temmuz’da açılacak olan Meclis’i de yönetecek. Öte yandan, İYİ Parti yönetimi, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili seçim sonuçlarını geniş katılımlı değerlendirme ve önümüzdeki dönemin yol haritasını belirlemek amacıyla 3 günlük kamp yapma kararı aldı.

Toplantılar için Bolu ve Ankara’da yerler bakıldığı öğrenilirken, toplantının 20-22 Temmuz tarihleri arasında yapılacağı kaydedildi. Geniş katılımlı istişare ve değerlendirme toplantısına İYİ Parti Kurucular Kurulu ile Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarının katılacağı belirtildi. Düzenlenecek kampta partinin yol haritasının belirleneceği, alanında uzman isimlerin de davet edilerek fikir alışverişinde bulunulacağı bildirildi. Seçim sonuçlarına yönelik yapılacak değerlendirmeler sonucu parti yönetiminin yeni stratejiler geliştireceği ve önümüzdeki yıl mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere daha iyi hazırlanılacağı ifade edildi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA